Fullt hus på Adventureskolen til Speed MC sist lørdag

Det var nok en gang fullt hus da Adventureskolen gikk av stabelen hos Speed på lørdag. Foto: Kyrre Hagen.

Speed MC har startet Adventureskolen i samarbeid med globetrotteren Kyrre Hagen. Kyrre skal være kjent for de fleste da han var fast skribent i MC-avisa, og er nå freelancer i MC-avisa/Bike. På lørdag var det tid for den fjerde seksjonen på Adventureskolen. Nå var temaet «Nød-reparasjoner og vedlikehold», og som seg hør og bør ble verkstedet til Speed omgjort til klasserom for eventyrlystne motorsyklister. Det måtte letes etter ekstrastoler og til slutt klarte de å få inn 120 «elever» inn på arrangementet. Det var verksmester Espen Sæle som var hovedlærer. Espen har skrudd siden sist årtusen og er også en ivrig adventurer på motorsykkel.

Kyrre Hagen (t.v) og Terje Bredal har truffet blink med Adventureskolen. Nå er det snart tid for de tre siste arrangementene som skal gjøres på sykkelen. Foto: Ole-Andreas Isdahl.

I første seksjon ble det delt ut mange gode tips, men viktig av alt: Vær forberedt, og sjekk sykkelen din jevnlig når du er ute og kjører. I andre seksjon var det Jim Lidsquist fra Indian Adventure som fortalte om oppstarten av reisefirmaet som tilbyr turer til Mount Everest på bl.a. Royal Enfield sine Himalayan.

Jim Lindquist tok oss gjennom eventyrene som tilbys av Indian Adventure. Foto: Kyrre Hagen.

Adventureskolen fortsetter med sine arrangementer og nå starter MC-sesongen og de tilbyr tre arrangementer: Kjørekurs den 10. mai, Roadbook den 21. juni og Fjelltur 22-24 august. Sjekk ut nettsiden til Adventureskolen for mer info!

Et eventyr er ikke nødvendigvis langt unna. Her på Finnskogen, en nydelig helg i juni. Foto Kyrre Hagen.

Annons

Annons

Sist nummer

Annonser